Gezinsbond Heule

Lezing: CSY als sleutel voor moordzaken

30 september 2025 van 14:00 - 17:00

Info

“Geen dader meer onbekend: CSY als sleutel tot onopgeloste moordzaken”

Lezing door Dr. Sofie Claerhout

Dr. Sofie Claerhout promoveerde als eerste in België tot doctor in de Forensische Genetica.
Ze is gefascineerd door genetica, gek op genealogie en gedreven door een sterk rechtvaardigheidsgevoel.
Aan de KU Leuven onderzoekt ze het enige stukje DNA dat ze zelf niet heeft: het mannelijk Y-DNA.
Door haar wetenschappelijke inzichten kan eindelijk een doorbraak komen bij heel wat tot op vandaag slepende mysteries.

Het mannelijk Y-DNA zet Sofie in als een krachtig hulpmiddel om jarenlang vastgelopen moordzaken toch nog op te lossen via grootschalig DNA-verwantschapsonderzoek. Haar CSY-onderzoek werd bekroond met de hoofdprijs op het Forensisch Wereldcongres in 2022.

Het principe, doel en kracht van CSY goot dr. Claerhout eind 2022 op uitnodiging van uitgeverij Lannoo in een publieksboek ‘Dader onbekend’, waarvoor ze de jaarprijs van wetenschapscommunicatie van de Koninklijke Academie in ontvangst mocht nemen.

Programma:

  • 14 uur: Onthaal met koffie
  • 14.30 u: Lezing door Dr. Claerhout
  • 16 uur: Koffie met toetje
  • 16.30 u: Vraagstelling en signeersessie bij aankoop boek ‘Dader onbekend’
  • 17 uur: Einde activiteit

Kostprijs: € 12 per persoon (€ 2 korting op de spaarkaart voor leden).
Vooraf inschrijven, uiterlijk op dinsdag 16 september 2025 bij Pascal Poot via mail (pascal.poot@outlook.com) of tel. 056 51 74 10

 

Locatie

Sint-Pieterszaal
Brugsesteenweg 309
Kuurne